Sohbet Etmek Neden Önemli?
Sohbet Etmek Neden Önemli?

İçinde bulunduğumuz çağ boyunca, hatta ilk çağlardan bu yana iletişim her zaman önemliydi. Toplumların ve insanların birbirleri ile olan ilişkileri, ticaretleri ve anlaşmalarını tamamen iletişim sağladığı için, iletişim her zaman çok önemlidir.

Ancak günümüz de bu pek mümkün olamıyor, özellikle tanımadığımız insanlar ile görüşmek, konuşmak için çok büyük çabalar harcasak dahi kimilerimiz için bu pek mümkün olmuyor. Toplumdan ayrı yaşamaya başlar, insanlardan kopar ve sonucunda asosyal olmaya başlarız.

Eğer, bizler insan topluluğundan bireylersek, diğer insanlarla iletişim kurmaya her zaman ihtiyaç duyarız. Bilinmeye, tanınmaya, bilmeye ve tanımaya ihtiyaç duyarız. Konuşmak, dinlemek ve sonucunda iletişim kurmak bizim doğamızda var.

Sohbet etme becerisi, daha basit anlamıyla konuşarak ve dinleyerek oluşur. Her insan her insanla konuşmak zorunda değildir ki bunun en büyük sebeplerinden bir kaçına örnek vermek gerekirse, özelliğimiz ve ortak yönlerimiz. Aslında yeryüzünde yaşayan tüm insanlarla çok sayıda evrensel ve ortak yönlerimiz vardır.

Örneğin siz A dizisini beğenirken karşınızdaki B dizisini beğeniyordur, buna hemen ortak yönümüz değil diye düşünebilirsiniz ama bardağın dolu tarafına geçmekte fayda var, ikinizde dizi izliyorsunuz.

Kabul etmek gerekirse, bazen karşı cinsle iletişim kurmaya çalışmak oldukça zor olabilir. Zira ülkemizde yaşanan son olaylardan sonra, iletişim kurmaya çalışan bir erkek hemen tacizci kisvesi altında damgalanabilirsiniz.

Öncelikli olarak tanışmak istediğiniz karşı cinsle internet ortamında tanışıp konuşmak, sizi bir nebze rahatlatır. Özellikle ilk buluşmadaki heyecanınızı biraz daha bastırır. Web sitemizde bulunan odalara katılabilir ve karşı cins ile saatlerce günlerce konuşabilir, tanıyabilir ve gönlünüz rahat ederse buluşabilirsiniz.

 

Diğer Yazılar:

Yazar:

Yağmur Ekeli chatbizde@gmail.com

0 yorum var: “Sohbet Etmek Neden Önemli?”

Yorum Yap: