Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Almanya sohbet – SekerSohbet seviyeli Arkadaşlık Sohbet Chat siteleri Mobil Sohbet


Almanya sohbet

Almanya sohbet , almanya sohbet sitesi ve almanya sohbet odaları kelimelerinde hızla yüükselmekte olan sitemizle hizmet vermekteyiz.

içindekiler

 

 • 1

  Almanya sohbet
 • 2

  Sohbetin tarihcesi

   

 • 3

  sohbetin Çeşitleri

Canlı sohbet , göndericiden alıcıya gerçek zamanlı olarak metin mesajlarının iletilmesini sağlayan , İnternet üzerinden yapılan her türlü iletişimi ifade edebilir . Sohbet mesajları, diğer katılımcıların hızlı yanıt verebilmeleri için genellikle kısadır. Böylece, sohbeti İnternet forumları ve e-posta gibi diğer metin tabanlı çevrimiçi iletişim formlarından ayıran sözlü bir sohbete benzer bir duygu yaratılır .

Çevrimiçi sohbet, bir göndericiden birçok alıcıya ve sesli ve görüntülü sohbete noktadan noktaya iletişimin yanı sıra çok noktaya yayın iletişimini ele alabilir veya bir web konferansının bir özelliği olabilir hizmet.

Daha az katı bir tanımdaki çevrimiçi sohbet, temel olarak doğrudan metin tabanlı veya video tabanlı ( web kamerası ), bire bir sohbet veya birebir grup sohbeti (resmen eşzamanlı konferans olarak da bilinir ) olabilir. anlık mesajlaşma programları , Internet Relay Chat (IRC), konuşmacılar ve muhtemelen MUD’lar .

Çevrimiçi sohbet ifadesi , “gayri resmi konuşma” anlamına gelen sohbet kelimesinden gelir. Çevrimiçi sohbet, genellikle doğrudan ele alınan, ancak çok kullanıcılı bir ortamda kullanıcılar arasında anonim olarak iletişime izin veren web tabanlı uygulamalar içerir . Web konferansı satıcı tarafından kontrol edilen bir web sunucusunda barındırılan ve genellikle hizmet olarak satılan daha özel bir çevrimiçi hizmettir.
İlk online sohbet sistemi denilen Talkomatic üzerinde 1973 yılında Doug Brown ve David R. Woolley tarafından oluşturulan, PLATO Sistemi de Illinois Üniversitesi’nde . Her kullanıcının en fazla beş kişiyi barındırabileceği birkaç kanal sunarak, tüm kullanıcıların ekranlarında yazıldıkça karakter karakter mesajlar göründü.

Talkomatic, PLATO kullanıcıları arasında 1980’lerin ortalarına kadar çok popülerdi. 2014 yılında Brown ve Woolley, Talkomatic’in web tabanlı bir sürümünü yayınladı.

almanya sohbet “chat” komutunu kullanan ilk çevrimiçi sistem 1979’da The Source için Dialcom, Inc.’in Tom Walker ve Fritz Thane tarafından oluşturuldu.

1980’lerde diğer sohbet platformları gelişti. GUI olan en erken sürümlerden biri , özellikle Amerika ve Almanya’daki üniversite kampüslerinde popüler hale gelen bir Macintosh uzantısı olan BroadCast idi . [1]

İlk transatlantik İnternet sohbeti Şubat 1989’da Oulu, Finlandiya ve Corvallis, Oregon arasında gerçekleşti. [2]

Halka yaygın olarak sunulan ilk özel çevrimiçi sohbet servisi 1980’de CompuServe CB Simülatörü’ydi , [3] [4] Columbus, Ohio’daki CompuServe yöneticisi Alexander “Sandy” Trevor tarafından yaratıldı . Atalar , 1970’lerde kullanılan UNIX “talk” gibi ağ sohbet yazılımlarını içerir .

Chatiquette
Terimi chatiquette (sohbet görgü) bir varyasyonu netiquette (Internet görgü) ve çevrimiçi iletişimin temel kuralları açıklar. [5] [6] [7] Bu kurallar veya yönergeler, yanlış anlamaları önlemek ve kullanıcılar arasındaki iletişimi kolaylaştırmak için oluşturulmuştur. Chatiquette topluluktan topluma değişir ve genellikle temel nezaketi tanımlar .

Örnek olarak, yalnızca büyük harfle yazmak kaba kabul edilir, çünkü kullanıcı bağırıyormuş gibi görünür. 1995 yılından beri “sohbet” kelimesi çeşitli sohbet sistemleriyle (örneğin İnternet Aktarma Sohbeti ) bağlantılı olarak kullanılmaktadır . [8] [9]

almanya Sohbet odaları, altkültür izlenimine yol açan güçlü bir çevrimiçi kimlik duygusu üretebilir . [10]

Sohbetler, otomatik işlenmesi sohbet / metin madenciliği teknolojilerinin nesnesi olan çeşitli bilgi türlerinin değerli kaynaklarıdır .
Çevrimiçi sohbet ve yazılı mesajlaşma eleştirisi, uygun İngilizce’yi steno ile veya neredeyse tamamen yeni bir melez dille değiştirmeleri endişesini içerir . [12] [13] [14]

Yazma, konuşmanın bazı işlevlerini ve özelliklerini üstlendiği için değişmektedir. İnternet sohbet odaları ve hızlı gerçek zamanlı telekonferans , kullanıcıların siber alanda var olanlarla etkileşime girmelerini sağlar . Bu sanal etkileşimler bizi her zamankinden daha özgür ve daha geniş bir şekilde ‘konuşmamızı’ içeriyor.

Sohbet odalarında birçok yüz yüze görüşmenin yerini alırken, kişi varmış gibi hızlı bir konuşma yapabilmek gerekir, bu yüzden birçok kişi normalde konuştuğu kadar çabuk yazmayı öğrenir . Bazı eleştirmenler [ kim? ]bu sıradan konuşma biçiminin o kadar çok kullanıldığına dikkat edin; ancak, böyle bir değişiklik henüz görülmemiştir.

almanya sohbet odalarının popülasyonunun artmasıyla , birçoğu Urban Dictionary web sitesinde belgelenen yeni kelimelerin yaratıldığı veya argo sözcüklerin büyük bir büyümesi olmuştur [16] . Sven Birkerts şunu yazdı:

“Yeni elektronik iletişim biçimleri, gençlerin risk altında olduğu endişesini dile getiren eleştirmenler arasında benzer kaygılara yol açtığından, geleneksel basılı medya ve bilgi muhafızlarının üzerinde kontrol sahibi olmadığı artan bir bilgi akışı nedeniyle tehlike altında”. [17]

Guy Merchant’ın Siber Alandaki Gençler: İnternet Sohbet Odalarında Dil Kullanımı ve Dil Değişikliğinin İncelenmesi; Satıcı diyor

“gençler ve gençler, dijital teknolojinin olanaklarından yararlandıklarında, cep telefonu metin mesajları, e-postalar, web kullanımları yoluyla çeşitli medyadaki okuryazarlık yüzünü büyük ölçüde değiştirerek değişim hareketinde lider konumdalar. Bu yeni okuryazarlık, işgücü piyasası için önemli olabilecek ancak şu anda medyada ve eğitimcilerde şüphe ile görülen beceriler geliştirmektedir. [15]

“Genç insanlar toplumun diğer sektörlerinden daha uyarlanabilir olma eğilimindedir ve genel olarak yeni teknolojiye uyum sağlama konusunda daha hızlıdır. Bir dereceye kadar yenilikçiler, yeni iletişim ortamındaki değişim güçleridir.” [15] Bu makalede gençlerin kendilerine verilen şeye adapte olduklarını söylüyor.

Bir önceki yazımız olan hollanda sohbet makalemizi okumanızı öneririm
kaynakToplam 1 Yorumlar
Güvenli Sohbet Sitesi-Sekersohbet.com

[…] önceki yazımızda almanya sohbet ten […]

Bir cevap bırakın.